2007 INTERNATIONAL RUGBY RESULTS
Results in blue indicates a match data sheet. Updated 12.11.2011
 
JANUARY Home
20 PORTUGAL 10 MOROCCO 5 CASABLANCA WCQ Repechage 1, 1st leg  
27 PORTUGAL 16 MOROCCO 15 LISBON WCQ Repechage 1, 2nd leg  
   
FEBRUARY  
3 ENGLAND 42 SCOTLAND 20 TWICKENHAM 6 Nations Int. Championship & Calcutta Cup  
  FRANCE 39 ITALY 3 ROME 6 Nations International Championship  
  GEORGIA 20 ROMANIA 17 BUCHAREST European Nations Cup Division 1  
  PORTUGAL 21 SPAIN 18 LISBON European Nations Cup Division 1  
4 IRELAND 19 WALES 9 CARDIFF 6 Nations International Championship  
10 ENGLAND 20 ITALY 7 TWICKENHAM 6 Nations International Championship  
  SCOTLAND 21 WALES 9 MURRAYFIELD 6 Nations International Championship  
  TONGA 85 KOREA 3 AUCKLAND WCQ Repechage 2  
  RUSSIA 39 SPAIN 14 MADRID European Nations Cup Division 1  
11 FRANCE 20 IRELAND 17 DUBLIN 6 Nations International Championship  
24 ITALY 37 SCOTLAND 17 MURRAYFIELD 6 Nations International Championship  
  IRELAND 43 ENGLAND 13 DUBLIN 6 Nations International Championship  
  FRANCE 32 WALES 21 PARIS 6 Nations International Championship  
  GERMANY 24 WELSH DISTRICTS 13 PONTYPRIDD  
  ALGERIA 8 TUNISIA 'B' 7 NABEUL Friendly. First international for Algeria  
   
MARCH  
10 IRELAND 19 SCOTLAND 18 MURRAYFIELD 6 Nations International Championship  
  ITALY 23 WALES 20 ROME 6 Nations International Championship  
  ROMANIA 50 SPAIN 14 BUCHAREST European Nations Cup Division 1  
  PORTUGAL 12 URUGUAY 5 LISBON WCQ Repechage 1, Final, 1st leg  
11 ENGLAND 26 FRANCE 18 TWICKENHAM 6 Nations International Championship  
17 IRELAND 51 ITALY 24 ROME 6 Nations International Championship  
  FRANCE 46 SCOTLAND 19 PARIS 6 Nations International Championship  
  WALES 27 ENGLAND 18 CARDIFF 6 Nations International Championship  
  ROMANIA 46 CZECH REPUBLIC 13 PRAGUE European Nations Cup Division 1  
  SPAIN 31 GEORGIA 17 MADRID European Nations Cup Division 1  
24 GEORGIA 31 RUSSIA 12 RUSSIA European Nations Cup Division 1  
  URUGUAY 18 PORTUGAL 12 MONTEVIDEO WCQ Repechage 1, Final, 2nd leg  
  FRENCH UNIVERSITIES 88 POLAND 0 LYON Friendly  
  CYPRUS 39 GREECE 3 PAPHOS Friendly. First international for Cyprus  
31 LATVIA 27 CROATIA 7 MAKARSKA European Nations Cup Division 2B  
  DENMARK 24 SWITZERLAND 22 BALE European Nations Cup Division 3A  
   
APRIL  
7 GEORGIA 98 CZECH REPUBLIC 3 TBLISSI European Nations Cup Division 1  
  ANDORRA 24 CROATIA 13 ANDORRA LA VELA European Nations Cup Division 2B  
  ARMENIA 11 DENMARK 3 ODENSE European Nations Cup Division 3A  
  SERBIA 13 BULGARIA 3 PANCEVO Oise/Europe Amitiť Cup  
14 SWEDEN 30 SERBIA 12 BELGRADE European Nations Cup Division 3A  
21 RUSSIA 62 CZECH REPUBLIC 6 KRASNODAR European Nations Cup Division 1  
  GERMANY 22 UKRAINE 14 KIEV European Nations Cup Division 2A  
  MOLDOVA 29 BELGIUM 27 BRUSSELS European Nations Cup Division 2A  
  HUNGARY 27 AUSTRIA 5 DUNAUJVAROS European Nations Cup Division 3B  
  LUXEMBOURG 17 BOSNIA 12 ZENICA European Nations Cup Division 3C  
22 JAPAN 82 KOREA 0 TOKYO Asia Nations Division 1  
27 ARABIAN GULF 52 SRI LANKA 11 SHARJAH Asia Nations Division 2  
28 GERMANY 21 NETHERLANDS 12 HANOVER European Nations Cup Division 2A  
  ISRAEL 34 BOSNIA & HERZEGOVINA 13 NETANYA European Nations Cup Division 3C  
29 JAPAN 73 HONG KONG 3 TOKYO Asia Nations Division 1  
   
MAY  
5 SPAIN 42 CZECH REPUBLIC 15 PRAGUE European Nations Cup Division 1  
  MOLDOVA 17 UKRAINE 16 KIEV European Nations Cup Division 2A  
  BELGIUM 27 NETHERLANDS 20 AMSTERDAM European Nations Cup Division 2A  
  POLAND 33 LATVIA 9 RIGA European Nations Cup Division 2B  
  SWEDEN 6 SWITZERLAND 0 ESKILSTUNA European Nations Cup Division 3A  
  AUSTRIA 7 BULGARIA 3 VIENNA European Nations Cup Division 3B  
  SLOVENIA 25 LUXEMBOURG 16 LJUBLIANA European Nations Cup Division 3C  
8 KAZAKHSTAN 71 SRI LANKA 6 ALMATY Asia Nations Division 2  
11 KAZAKHSTAN 49 ARABIAN GULF 9 DOHA Asia Nations Division 2  
12 RUSSIA 21 PORTUGAL 13 LISBON European Nations Cup Division 1  
  MALTA 31 ANDORRA 24 MARSA European Nations Cup Division 2B  
  GREECE 20 SLOVAKIA 17 THESSALONIKA European Nations Cup Division 3D, Final  
  THAILAND 44 PAKISTAN 0 LAHORE Asia Nations Division 4  
16 CHINA-TAIPEI 72 PAKISTAN 3 BANGKOK Asia Nations Division 4  
18 ENGLAND XV 51 UNITED STATES 3 STOCKPORT Churchill Cup  
19 SAMOA 8 FIJI 3 APIA Pacific Nations Cup  
  IRELAND 'A' 39 CANADA 20 EXETER Churchill Cup  
  PORTUGAL 23 CZECH REPUBLIC 3 PRAGUE European Nations Cup Division 1  
  POLAND 36 MALTA 3 SIEDLCE European Nations Cup Division 2B  
  LITHUANIA 27 AUSTRIA 0 VIENNA European Nations Cup Division 3B  
  BULGARIA 25 NORWAY 10 SOFIA European Nations Cup Division 3B  
  SLOVENIA 77 BOSNIA-HERTZEGOVINA 5 LJUBLIANA European Nations Cup Division 3C  
  CHINA-TAIPEI 22 THAILAND 3 BANGKOK Asia Nations Division 4  
  BARBARIANS RFC (UK) 33 TUNISIA 10 TUNIS  
20 LUXEMBOURG 22 ISRAEL 16 CESSANGE European Nations Cup Division 3C  
23 SCOTLAND 'A' 13 UNITED STATES 9 HENLEY Churchill Cup  
  BARBARIANS RFC (UK) 52 SPAIN 26 ELCHE  
25 NZ MAORI 59 CANADA 23 NORTHAMPTON Churchill Cup  
  AUSTRALIA 'A' 60 TONGA 15 SYDNEY Pacific Nations Cup-Non test  
26 AUSTRALIA 29 WALES 23 SYDNEY  
  SOUTH AFRICA 58 ENGLAND 10 BLOEMFONTEIN  
  ARGENTINA 22 IRELAND 20 SANTA FE  
  FIJI 30 JAPAN 15 LAUTOKA Pacific Nations Cup  
  MALAYSIA 31 SINGAPORE 19 KUALA LUMPUR Asia Nations Division 3  
  MOROCCO 20 CAMEROUN 6 CASABLANCA Africa Cup, Division 1, North A  
  IVORY COAST 12 SENEGAL 10 DAKAR Africa Cup, Division 1, North B  
  NAMIBIA 95 ZAMBIA 10 WINDHOEK Africa Cup, Division 1, South A  
  SOUTH AFRICA AMATEUR 45 ZIMBABWE 8 JOHANNESBURG Africa Cup, Division 1, South B  
  UGANDA 29 KENYA 10 KAMPALA Elgin Cup 1st Leg  
  SLOVENIA 21 FINLAND 6 HELSINKI European Nations Cup Division 3C  
27 JUNIOR ALL BLACKS 31 SAMOA 10 APIA Pacific Nations Cup  
  HONG KONG 27 KOREA 20 HONG KONG Asia Nations Division 1  
28 ENGLAND XV 18 SCOTLAND 'A' 3 TWICKENHAM Churchill Cup-Non test  
29 NZ MAORI 50 IRELAND 'A' 22 EXETER Churchill Cup-Non test  
   
JUNE  
2 AUSTRALIA 31 WALES 0 BRISBANE  
  NEW ZEALAND 42 FRANCE 11 AUCKLAND  
  SOUTH AFRICA 55 ENGLAND 22 PRETORIA  
  ARGENTINA 16 IRELAND 0 BUENOS AIRES  
  ITALY 29 URUGUAY 5 MONTEVIDEO  
  AUSTRALIA 'A' 27 SAMOA 15 COFFS HARBOUR Pacific Nations Cup  
  JAPAN 20 TONGA 17 COFFS HARBOUR Pacific Nations Cup  
  JUNIOR ALL BLACKS 57 FIJI 8 SUVA Pacific Nations Cup  
  ENGLAND XV 17 NZ MAORI 13 TWICKENHAM Churchill Cup Final-Non test  
  IRELAND 'A' 22 SCOTLAND 'A' 21 TWICKENHAM Churchill Cup Playoff 3rd/4th-Non test  
  CANADA 52 UNITED STATES 10 TWICKENHAM Churchill Cup Playoff 5th/6th  
  LITHUANIA 36 HUNGARY 7 VILNIUS European Nations Cup Division 3B  
  FINLAND 27 ISRAEL 20 HELSINKI European Nations Cup Division 3C  
5 ARGENTINA 'A' 27 ITALY 'A' 20 BUCHAREST IRB Nations Cup-Non test  
  GEORGIA 26 NAMIBIA 18 BUCHAREST IRB Nations Cup  
  EMERGING SPRINGBOX 61 ROMANIA 7 BUCHAREST IRB Nations Cup  
9 AUSTRALIA 49 FIJI 0 PERTH  
  NEW ZEALAND 61 FRANCE 10 WELLINGTON  
  SOUTH AFRICA 35 SAMOA 8 JOHANNESBURG  
  ARGENTINA 24 ITALY 6 MENDOZA  
  JUNIOR ALL BLACKS 39 TONGA 13 NUKU'ALOFA Pacific Nations Cup-non test  
  AUSTRALIA 'A' 71 JAPAN 10 TOWNSVILLE Pacific Nations Cup  
  CHINA 52 MALAYSIA 23 BEIJING Asia Nations Series Div.3  
  NORWAY 22 AUSTRIA 8 OSLO European Nations Cup Division 3B  
10 ARGENTINA 'A' 47 NAMIBIA 13 BUCHAREST IRB Nations Cup  
  EMERGING SPRINGBOX 24 GEORGIA 7 BUCHAREST IRB Nations Cup  
  ROMANIA 19 ITALY 'A' 8 BUCHAREST IRB Nations Cup  
16 SOUTH AFRICA 22 AUSTRALIA 19 CAPETOWN Tri Nations  
  NEW ZEALAND 64 CANADA 13 HAMILTON  
  SAMOA 13 JAPAN 3 SENDAI Pacific Nations Cup  
  TONGA 21 FIJI 15 LAUTOKA Pacific Nations Cup  
  JUNIOR ALL BLACKS 50 AUSTRALIA 'A' 0 DUNEDIN Pacific Nations Cup-non test  
  GEORGIA 22 ITALY 'A' 20 BUCHAREST IRB Nations Cup  
  ROMANIA 28 NAMIBIA 16 BUCHAREST IRB Nations Cup  
  EMERGING SPRINGBOX 24 ARGENTINA 'A' 10 BUCHAREST IRB Nations Cup-Non test  
  ENGLAND COUNTIES 23 RUSSIA 21 MOSCOW  
  CHINA 36 SINGAPORE 20 SINGAPORE Asia Nations Series, Div.3  
18 MALI 32 CHAD 0 OUAGADOUGOU CAR Castel Cup Div.2; North Pool A  
  BURKINO FASO 8 NIGER 3 OUAGADOUGOU CAR Castel Cup Div.2; North Pool A  
20 MALI 10 NIGER 6 OUAGADOUGOU CAR Castel Cup Div.2; North Pool A  
  BURKINO FASO 36 CHAD 0 OUAGADOUGOU CAR Castel Cup Div.2; North Pool A  
22 BURKINO FASO 10 MALI 0 OUAGADOUGOU CAR Castel Cup Div.2; North Pool A  
  NIGER 54 CHAD 0 OUAGADOUGOU CAR Castel Cup Div.2; North Pool A  
23 NEW ZEALAND 26 SOUTH AFRICA 21 DURBAN Tri Nations  
  SAMOA 50 TONGA 3 APIA Pacific Nations Cup  
  FIJI 14 AUSTRALIA 'A' 14 SUVA Pacific Nations Cup-non test  
  KENYA 23 MOROCCO 16 NAIROBI Africa Cup, Division 1, North A  
  TUNISIA 11 SENEGAL 6 TUNIS Africa Cup, Division 1, North B  
  UGANDA 20 NAMIBIA 19 KAMPALA Africa Cup, Division 1, South A  
  MADAGASCAR 21 SOUTH AFRICA AMATEUR 0 ANTANNAVIRO Africa Cup, Division 1, South B-Default  
  INDIA 47 GUAM 0 MUMBAI Asia Nations Series, Div.5  
24 JUNIOR ALL BLACKS 51 JAPAN 3 TOKYO Pacific Nations Cup  
26 TANZANIA 18 MAYOTTE 11 ARUSHA CAR Castel Cup Div.2;South A  
27 PHILIPPINES 39 GUAM 3 MANILLA Asia Nations Series, Div.5  
28 MAYOTTE 58 RWANDA 0 ARUSHA CAR Castel Cup Div.2;South A  
30 AUSTRALIA 20 NEW ZEALAND 15 MELBOURNE Tri Nations & Bledisloe Cup  
  TANZANIA 53 RWANDA 6 ARUSHA CAR Castel Cup Div.2;South A  
   
JULY  
1 INDIA 11 PHILIPPINES 3 MANILLA Asia Nations Series, Div.5  
7 AUSTRALIA 25 SOUTH AFRICA 17 SYDNEY Tri Nations  
  KENYA 22 CAMEROUN 19 YOUNDE Africa Cup, Division 1, North A  
  IVORY COAST 16 TUNISIA 14 ABIDJAN Africa Cup, Division 1, North B  
  UGANDA 21 ZAMBIA 5 LUSAKA Africa Cup, Div.1, South B  
  MADAGASCAR 30 ZIMBABWE 29 HARARE Africa Cup, Div.1, South A  
11 INDONESIA 17 LAOS 3 BRUNEI Asia Nations Series, Div.6  
  CAMBODIA 30 BRUNEI 8 BRUNEI Asia Nations Series, Div.6  
  TOGO 21 GHANA 10 LAGOS CAR Castel Beer Cup, Div.2, North B  
  NIGERIA 36 BENIN 6 LAGOS CAR Castel Beer Cup, Div.2, North B  
14 NEW ZEALAND 33 SOUTH AFRICA 6 CHRISTCHURCH Tri Nations  
  INDONESIA 11 CAMBODIA 10 BRUNEI Asia Nations Series, Div.6  
  BRUNEI 17 LAOS 16 BRUNEI Asia Nations Series, Div.6  
  NIGERIA GHANA LAGOS CAR Castel Beer Cup, Div.2, North B  
  TOGO BENIN LAGOS CAR Castel Beer Cup, Div.2, North B  
17 MAURITIUS 41 SWAZILAND 12 GABORONE CAR Castel Beer Cup, Div.2, South B  
  REUNION 16 BOTSWANA 6 GABORONE CAR Castel Beer Cup, Div.2, South B  
18 CAMBODIA 26 LAOS 16 BRUNEI Asia Nations Series, Div.6  
  INDONESIA 28 BRUNEI 15 BRUNEI Asia Nations Series, Div.6  
  NIGERIA 20 TOGO 11 LAGOS CAR Castel Beer Cup, Div.2, North B  
  GHANA 20 BENIN 7 LAGOS CAR Castel Beer Cup, Div.2, North B  
19 MAURITIUS 17 REUNION 12 GABORONE CAR Castel Beer Cup, Div.2, South B  
  BOTSWANA 46 SWAZILAND 0 GABORONE CAR Castel Beer Cup, Div.2, South B  
21 NEW ZEALAND 26 AUSTRALIA 12 AUCKLAND Tri Nations & Bledisloe Cup  
  BOTSWANA 31 MAURITIUS 11 GABORONE CAR Castel Beer Cup, Div.2, South B  
  REUNION 52 SWAZILAND 7 GABORONE CAR Castel Beer Cup, Div.2, South B  
   
AUGUST  
4 ENGLAND 62 WALES 5 TWICKENHAM World Cup Warm up Fixture  
11 SCOTLAND 31 IRELAND 21 MURRAYFIELD World Cup Warm up Fixture  
  FRANCE 21 ENGLAND 15 TWICKENHAM World Cup Warm up Fixture  
  KENYA 35 UGANDA 15 NAIROBI Elgin Cup, 2nd leg  
15 SOUTH AFRICA 105 NAMIBIA 13 CAPETOWN World Cup Warm up Fixture  
  SPAIN 30 CHILE 25 SANTIAGO  
18 FRANCE 22 ENGLAND 9 MARSEILLES World Cup Warm up Fixture  
  WALES 27 ARGENTINA 20 CARDIFF World Cup Warm up Fixture  
  ITALY 36 JAPAN 12 SAINT VINCENT World Cup Warm up Fixture  
  CANADA 42 PORTUGAL 12 TORONTO World Cup Warm up Fixture  
  SPAIN 18 URUGUAY 10 MONTEVIDEO  
  BOTSWANA 37 TANZANIA 14 GABORONE CAR Castel Cup, Div.2, South Final  
  IRAN 22 PAKISTAN 11 LAHORE Friendly-Iran's first test  
24 IRELAND 23 ITALY 20 BELFAST World Cup Warm up Fixture  
25 SOUTH AFRICA 27 SCOTLAND 3 MURRAYFIELD World Cup Warm up Fixture  
  URUGUAY 35 CHILE 34 SANTIAGO Sth America Championship-Div.1?  
26 FRANCE 34 WALES 7 CARDIFF World Cup Warm up Fixture  
   
SEPTEMBER  
1 ARMENIA 16 SWEDEN 12 BOURGOIN JALLIEU ENC 3A  
6 FRANCE AMATEUR 27 BELGIUM 13 NAY European Amateur Festival  
7 ARGENTINA 17 FRANCE 12 PARIS World Cup Pool D  
8 ENGLAND 28 UNITED STATES 10 LENS World Cup, Pool A  
  AUSTRALIA†† 91 JAPAN 3 LYON World Cup, Pool B  
  NEW ZEALAND 76 ITALY 14 MARSEILLES World Cup, Pool C  
9 SOUTH AFRICA 59 SAMOA 7 PARIS World Cup, Pool A  
  WALES 42 CANADA 17 NANTES World Cup, Pool B  
  SCOTLAND 56 PORTUGAL 10 SAINT ETIENNE World Cup, Pool C  
  IRELAND 32 NAMIBIA 17 BORDEAUX World Cup Pool D  
11 ARGENTINA 33 GEORGIA 3 LYON World Cup Pool D  
12 TONGA 25 UNITED STATES 15 MONTPELLIER World Cup, Pool A  
  FIJI 35 JAPAN 31 TOULOUSE World Cup, Pool B  
  ITALY 24 ROMANIA 18 MARSEILLES World Cup, Pool C  
13 SPAIN 'A' 31 BELGIUM 27 ARGELES-GAZOST European Amateur Festival  
14 SOUTH AFRICA 36 ENGLAND 0 PARIS World Cup, Pool A  
15 AUSTRALIA†† 32 WALES 20 CARDIFF World Cup, Pool B  
  NEW ZEALAND 108 PORTUGAL 13 LYON World Cup, Pool C  
  IRELAND 14 GEORGIA 10 BORDEAUX World Cup Pool D  
16 TONGA 19 SAMOA 15 MONTPELLIER World Cup, Pool A  
  FIJI 29 CANADA 16 CARDIFF World Cup, Pool B  
  FRANCE 87 NAMIBIA 10 TOULOUSE World Cup Pool D  
18 SCOTLAND 42 ROMANIA 0 MURRAYFIELD World Cup, Pool C  
19 ITALY 31 PORTUGAL 5 PARIS World Cup, Pool C  
20 WALES 72 JAPAN 18 CARDIFF World Cup, Pool B  
21 FRANCE 25 IRELAND 3 PARIS World Cup Pool D  
22 SOUTH AFRICA 30 TONGA 25 LENS World Cup, Pool A  
  ENGLAND 44 SAMOA 22 NANTES World Cup, Pool A  
  ARGENTINA 63 NAMIBIA 3 MARSEILLES World Cup Pool D  
  ZIMBABWE 48 ZAMBIA 13 HARARE Friendly  
23 AUSTRALIA†† 55 FIJI 12 MONTPELLIER World Cup, Pool B  
  NEW ZEALAND 40 SCOTLAND 0 MURRAYFIELD World Cup, Pool C  
25 CANADA 12 JAPAN 12 BORDEAUX World Cup, Pool B  
  ROMANIA 14 PORTUGAL 10 TOULOUSE World Cup, Pool C  
26 SAMOA 25 UNITED STATES 21 SAINT ETIENNE World Cup, Pool A  
  GEORGIA 30 NAMIBIA 0 LENS World Cup Pool D  
  UGANDA 24 KENYA 12 ANTANANAVIRO CAR Africa Cup semi-final  
  MADAGASCAR 32 IVORY COAST 25 ANTANANAIRO CAR Africa Cup semi-final  
28 ENGLAND 36 TONGA 20 PARIS World Cup, Pool A  
29 AUSTRALIA†† 37 CANADA 6 BORDEAUX World Cup, Pool B  
  FIJI 38 WALES 34 NANTES World Cup, Pool B  
  SCOTLAND 18 ITALY 16 SAINT ETIENNE World Cup, Pool C  
  NEW ZEALAND 85 ROMANIA 8 TOULOUSE World Cup, Pool C  
  POLAND 33 ANDORRA 5 ANDORRA LA VELA ENC 2B  
  GERMANY 49 SWITZERLAND 13 FRANKFURT Friendly  
30 SOUTH AFRICA 64 UNITED STATES 15 MONTPELLIER World Cup, Pool A  
  FRANCE 64 GEORGIA 7 MARSEILLES World Cup Pool D  
  ARGENTINA 30 IRELAND 15 PARIS World Cup Pool D  
  UGANDA 42 MADAGASCAR 11 ANTANANAVIRO CAR Africa Cup Final  
  KENYA 20 IVORY COAST 17 ANTANANAVIRO CAR Africa Cup Playoff 3rd-4th  
   
OCTOBER  
6 ENGLAND 12 AUSTRALIA 10 MARSEILLES World Cup Quarter Final Q1  
  FRANCE 20 NEW ZEALAND 18 CARDIFF World Cup Quarter Final Q2  
  ARMENIA 28 SWITZERLAND 15 NYON ENC 3A  
7 SOUTH AFRICA 37 FIJI 20 MARSEILLES World Cup Quarter Final Q3  
  ARGENTINA 19 SCOTLAND 13 PARIS World Cup Quarter Final Q4  
11 AFRICA LEOPARDS 17 FRANCE U20 XV 12 METZ Friendly  
  NIUE 51 TAHITI 14 PAPEETE FORU Oceania East Final  
13 ENGLAND 14 FRANCE 9 PARIS World Cup Semi-Final  
14 SOUTH AFRICA 37 ARGENTINA 13 PARIS World Cup Semi-Final  
19 ARGENTINA 34 FRANCE 10 PARIS World Cup, 3rd-4th playoff  
  SOUTH AFRICA 15 ENGLAND 6 PARIS World Cup Final  
27 CROATIA 15 POLAND 14 GYDNIA ENC 2B  
  DENMARK 17 SERBIA 17 ODENSE ENC 3A  
  HUNGARY 5 NORWAY 3 SZEKESFEHERVAN ENC 3B  
  LITHUANIA 64 BULGARIA 3 VILNIUS ENC 3B  
  LUXEMBOURG 30 BOSNIA HERZEGOVINIA 3 LUXEMBOURG-VILLE ENC 3C  
  SLOVENIA 32 FINLAND 3 LJUBLIANA ENC 3C  
28 CYPRUS 29 AZERBAIJAN 0 PAPHOS ENC 3D  
31 SLOVAKIA 33 AZERBAIJAN 18 NICOSIA ENC 3D  
  CYPRUS 19 MONACO 10 NICOSIA ENC 3D  
   
NOVEMBER  
3 SPAIN 46 CZECH REPUBLIC 0 MADRID ENC 1  
  SWEDEN 8 DENMARK 6 HELSINGBORG ENC 3A  
  NETHERLANDS 49 SWITZERLAND 12 AMSTERDAM Friendly  
  SRI LANKA 26 CHINA 10 COLOMBO Asiad Cup  
  KAZAKHSTAN 69 THAILAND 21 COLOMBO Asiad Cup  
  MONACO 41 AZERBAIJAN 3 PAPHOS ENC 3D  
  CYPRUS 38 SLOVAKIA 8 PAPHOS ENC 3D  
4 RUSSIA 22 ROMANIA 12 BUCHAREST ENC 1  
  COLOMBIA 33 VENEZUELA 13 LIMA CONSUR B  
  BRAZIL 24 PERU 12 LIMA CONSUR B  
  INDIA 19 PAKISTAN 0 COLOMBO Asiad Shield  
5 CHINA-TAIPEI 27 THAILAND 16 COLOMBO Asiad Cup  
  CHINA 56 MALAYSIA 6 COLOMBO Asiad Cup  
6 IRAN 32 PAKISTAN 3 COLOMBO Asiad Shield  
7 KAZAKHSTAN 29 CHINA-TAIPEI 0 COLOMBO Asiad Cup  
  SRI LANKA 77 MALAYSIA 3 COLOMBO Asiad Cup  
  BRAZIL 49 VENEZUELA 7 LIMA CONSUR B  
  PERU 13 COLOMBIA 9 LIMA CONSUR B  
8 IRAN 39 INDIA 7 COLOMBO Asiad Shield  
10 UKRAINE 13 NETHERLANDS 7 KIEV ENC 2A  
  BELGIUM 32 GERMANY 18 BRUSSELS ENC 2A  
  CROATIA 24 MALTA 9 MAKARSKA ENC 2B  
  KAZAKHSTAN 24 SRI LANKA 17 COLOMBO Asiad Cup Final  
  CHINA 28 CHINA-TAIPEI 22 COLOMBO Asiad Bowl Final  
  THAILAND 44 MALAYSIA 7 COLOMBO Asiad Plate Final  
  BRAZIL 43 COLOMBIA 3 LIMA CONSUR B  
  PERU 24 VENEZUELA 8 LIMA CONSUR B  
16 BRITISH VIRGIN ISLANDS 17 DOMINICAN REPUBLIC 0 Friendly  
17 MOLDOVA 15 NETHERLANDS 13 AMSTERDAM ENC 2A  
  MALTA 16 LATVIA 13 MARSA ENC 2B  
  HUNGARY 32 BULGARIA 6 ETROPOLE ENC 3B  
24 SOUTH AFRICA 34 WALES 12 CARDIFF  
  GERMANY 34 MOLDOVA 5 NEIDELBERG ENC 2A  
  BELGIUM 18 UKRAINE 15 FEODOSIA ENC 2A  
  LATVIA 20 ANDORRA 9 RIGA ENC 2B  
  SWITZERLAND 13 SERBIA 5 BELGRADE ENC 3A  
   
DECEMBER  
1 ROMANIA 23 PORTUGAL 8 LISBON ENC 1  
8 VANUATU 18 SOLOMON ISLANDS 5 PORT VILA Oceania West Tournament  
12 PAPUA NEW GUINEA 49 SOLOMON ISLANDS 6 PORT VILA Oceania West Tournament  
15 ARGENTINA 79 CHILE 8 SANTA FE CONSUR A  
  PAPUA NEW GUINEA 46 VANUATU 0 PORT VILA Oceania West Tournament  
   
  Home